Okulary relaksacyjne - młode spojrzenie

Okulary relaksacyjne
Soczewki progresywne

Czy komputer jest Twoim głównym narzędziem pracy? Jeśli tak, soczewki relaksacyjne uwolnią Cię od efektu zmęczonego oka, przyniosą ulgę, zlikwidują podrażnienie oczu i zagwarantują Ci niezwykły komfort widzenia. Dlaczego? Ponieważ soczewki relaksacyjne to SPA dla Twoich oczu. Jeśli aktywnie pracujesz i chcesz zachować młodość swojego spojrzenia oraz lubisz troszczyć się o swoje zdrowie – soczewki relaksacyjne w pełni zaspokoją Twoje potrzeby.

Brak soczewek relaksacyjnych = Podrażnienie oka i brak mocy

Znasz to uczucie, kiedy po wielogodzinnym wpatrywaniu się w ekran komputera Twoje oczy mówią dość. Są zmęczone, łzawią, pojawia się nieprzyjemne podrażnienie i… obciążające zmęczenie, a nawet bóle głowy? Na co wtedy masz największą ochotę? Prawdopodobnie jadąc w samochodzie po skończonej pracy i mrużąc oczy, jedyne o czym marzysz to… regenerujący sen. Po przyjściu do domu, nie masz siły na rzeczy, które kiedyś sprawiały Ci taką przyjemność… Twoja aktywność spada. Irytujący i przygnębiający scenariusz, prawda? Jednak jeśli pasuje on do Ciebie, oznacza to jedną rzecz: Twoje oczy są zbyt obciążone i bez dodatkowego wspomagania w postaci szkieł relaksacyjnych, trudno będzie Ci je należycie chronić i pozbyć się wspomnianych dolegliwości.

Kiedy ty siedzisz – Twoje oczy trenują

Praca przy komputerze wydaje się pracą statyczną. Przecież tylko siedzisz – czasem tylko zmieniasz pozycję. Owszem, nasze ciało pozostaje prawie nieruchome, ale nasze oczy… pracują nieustannie. Wiedziałeś, że aby zobaczyć wyraźne obrazy na ekranie komputera, które znajdują się w różnych odległościach, nasze gałki oczne wykonują nawet 3600 ruchów i to zaledwie w ciągu godziny! To wygląda jak całkiem niezły trening siłowy! Dlatego tak ważne jest, aby podczas takiego wysiłku, maksymalnie zabezpieczyć nasze oczy.

Okulary korekcyjne

Akomodacja a utrata elastyczności

Zdolność do zmian w obszarze soczewki, o których pisaliśmy powyżej, nosi nazwę akomodacji. Proces ten zachodzi przy zmianie strefy widzenia, czyli… bardzo często. Jak to wygląda w praktyce? Kiedy pracujesz przy ekranie komputera patrzysz zarówno na obiekty znajdujące się w różnej odległości. Każda zmiana odległości przedmiotu i obiektu na który patrzymy, generuje zmianę kształtu soczewki i w efekcie wyraźny obraz. Jednak w miarę upływu czasu zdolność oka do zmian, zmniejsza się. Soczewka traci swoją elastyczność. Skutek? Twoje oczy nie wytrzymują już tempa Twojej pracy. W efekcie nadmiernego wysiłku pojawiają się: niewyraźne widzenie, podrażnienie, łzy i (bardzo często) ból pleców, kręgosłupa (wynikający z tego, że aby dokładnie odczytać obraz, przyjmujemy niekorzystne pozycje ciała).

Niezawodna tarcza ochrona dla twoich oczu

Soczewki relaksacyjne wspomagają naturalną akomodację soczewki, dzięki temu chronią Twoje oczy i przedłużają ich młodość. Dzięki nim widzisz czyste i ostre obrazy. W efekcie po kilku godzinach wpatrywania się w monitor Twoje oczy są wypoczęte i mają moc! Nie pieką. Nie szczypią. Nie są zaczerwienione. Stajesz się bardziej spokojny i zrelaksowany. Nie czujesz bólu pleców i karku. Nie męczy Cię już ból głowy. Masz więcej energii i witalności. Jesteś skupiony i skoncentrowany, zatem szybciej wykonujesz każde zadanie. Kiedy zastosujesz soczewki relaksacyjne bardzo szybko poczujesz różnicę. Zapomnisz o przykrych dolegliwościach, wynikających z długich godzin spędzonych przed komputerem, a zaczniesz czerpać większą satysfakcję z życia, bo za skuteczną ochronę Twoje oczy odwdzięczą się krystalicznie czystym obrazem świetnym samopoczuciem.

Szkła do czytania vs. Szkła relaksacyjne

Ok, może zadajesz sobie teraz pytanie: po co mi dodatkowe szkła, skoro mam już okulary do czytania? I to jest słuszna refleksja. Okazuje się ze szkła do czytania nie zawsze mogą sprostać aktywności i pracowitemu stylowi życia swojego właściciela. Ponadto szkła do czytania zapewniają ostre widzenie przedmiotów, obiektów, które znajdują się w odległości od 40 do 45 cm, a jak wiemy komputer, tablet jest oddalony od naszego wzroku średnio o 45-70 cm. Jeśli jesteś wymagający, sam przyznasz, że ten dystans robi różnicę.