Okulary sportowe – Aktywny przyjaciel

Okulary sportowe
Okulary sportowe

Jeśli kochasz ruch i wyzwania, okulary sportowe będą Twoim najlepszym przyjacielem.
Dlaczego? Ponieważ nie tylko będą Ci wiernie towarzyszyć podczas sportowych szaleństw, bez względu na to, czy Twoim hobby jest jazda na desce snowbordowej, nartach czy rowerze, żeglarstwo, a może gra w golfa. Specjalistyczne okulary sportowe ochronią Twoje oczy przed urazami, na które, nie ukrywajmy, jesteśmy narażeni podczas wzmożonej aktywności fizycznej.

Brak okularów sportowych – Brak bezpieczeństwa

Zacznijmy od faktów: czy wiedziałeś, że według badań ekspertów z National Socjety to Prewent Blindness (Amerykańskie stowarzyszenie, które przeciwdziała uszkodzeniom wzroku) aż 40 tysięcy osób (!) doznaje urazów układu wzrokowego i to zaledwie w ciągu roku? Dlaczego o tym mówimy? Ponieważ aż w 90 % przypadków to właśnie brak okularów sportowych przyczynił się do utraty zdrowia. Nie wspominamy już o standardowych podrażnieniach oczu od pyłu, piasku, kurzu czy… słońca, dających duży dyskomfort, których możemy uniknąć, dzięki naszym okularom sportowym.

Ruch czy… zdrowie?

Okulary sportowe

Pytanie jest przekorne. Ruch to zdrowie, ale oczywiste jest to, że aktywność fizyczna i duży wysiłek wiążą się z ryzykiem mechanicznych uszkodzeń ciała. Kiedy kochamy wykonywać określoną czynność, zatracamy się w niej bez reszty. To właśnie podczas pływania, jazdy na nartach, jazdy na rolkach i rowerze, czy podczas porannego joggingu zapominamy o codziennych problemach i czujemy prawdziwe szczęście, czujemy że jesteśmy tu i teraz. Niejednokrotnie, nie myślimy wtedy o niebezpieczeństwie i oddajemy się beztrosce. I… tak ma być! Przecież to nasza pasja.

Kolejną sprawą jest brak skutecznych zabezpieczeń, tu mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, bo Twoje oczy podczas Twoich ulubionych aktywności będą chronić specjalistyczne okulary sportowe.

Okulary sportowe – Zdrowe oczy i radość z ruchu!

A zatem, aby beztrosko oddawać się swoim pasjom i chronić oczy podczas ruchu, wystarczy dobrze się zabezpieczyć. Okulary sportowe, które znajdziesz w Optom będą idealnie pasować do Ciebie i Twoich sportowych pasji. Oferujemy Ci m.in.:

  • Gogle narciarskie
  • Okulary do pływania
  • Specjalistyczne okulary na rower
  • Gogle alpinistyczne
  • Okulary sportowe do rajdów samochodowych
  • Okulary ochronne dla osób pracujących w trudnych warunkach

produkcyjnych, gdzie prawdopodobieństwo uszkodzenia oczu np. odpryskiem z maszyn jest wysokie. Okulary sportowe Optom są lekkie. Dzięki powłoce antyrefleksyjnej i filtrom są także odporne na uszkodzenia oraz brud i niebezpieczne promieniowanie UV, dlatego będą chronić Twój wzrok przez długie lata oraz sprawią, że bez względu na wiek zachowasz młode spojrzenie.

Okulary sportowe

Pełna kontrola sytuacji – Okulary polaryzacyjne

Mamy dla Twoich oczu coś Specjalnego. Kiedy już nas odwiedzisz w salonie, zapytaj Twojego opiekuna o okulary sportowe z powłoką polaryzacyjną. Czym ona jest? To kiler oślepiających promieni słonecznych. Dzięki niej Twoje oczy pozostaną zrelaksowane, także podczas słonecznych dni, bo nie będą Cię już więcej razić promienie słoneczne np. odbijające się od tafli wody czy mokrego asfaltu. Zachowasz ostrość widzenia w każdej sytuacji, bez względu na okoliczności! Okulary z powłoką polaryzacyjną nie tylko ochronią Twoje oczy. Zapewnią Ci bezpieczeństwo w ruchu, ułatwią życie i zagwarantują pełną kontrolę, przyspieszą Twoją rekcję.

Okulary sportowe czy okulary korekcyjne?

Ten dylemat nie istnieje. Nie musisz wybierać między okularami sportowymi a okularami korekcyjnymi. Dlaczego? Ponieważ nasi specjaliści, po dokładnym zbadaniu Twojego wzroku, stworzą dla Ciebie okulary sportowe ze szkłami korekcyjnymi, które zapewnią Ci zupełnie nowy komfort patrzenia podczas ruchu. Kiedy już będziesz miał specjalistyczne okulary sportowe, rażące promienie słoneczne, gryzący w oczy kurz przestaną dla Ciebie istnieć. Zaczniesz czerpać jeszcze większą przyjemność z ruchu, bo poczujesz niezwykłą wygodę i skupisz się na wyzwaniach, zwiększysz możliwości, które w Tobie drzemią i szybciej dotrzesz do celu w… najlepszym stylu.