Okulary przeciwsłoneczne - Twoja tarcza ochronna

Okulary korekcyjne
Okulary przeciwsłoneczne

Jeśli kochasz słońce – gwarantujemy Ci, że Twoje oczy kochają także okulary słoneczne – i to bez względu na porę roku! Dlaczego warto je mieć? Powód jest prosty: profesjonalne okulary słoneczne ochronią Twoje oczy przed niebezpiecznymi promieniami UVA oraz UVB (zwłaszcza te drugie są bardzo groźne dla naszego układu wzrokowego). Zadbają zatem o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo oraz pozwolą Twoim oczom zachować młodość na długie lata!

Promieniowanie UVA i UVB

Bez względu na to, czy lubisz aktywny wypoczynek, uprawiasz sporty zimowe i letnie, czy też największą przyjemność sprawia Ci długie leniuchowanie na złotym, nadmorskim piasku,brak okularów słonecznych naraża Cię na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Promienie UVA oraz UVB mogą spowodować uszkodzenie narządu wzroku i skutkować nie tylko podrażnieniem oczu, ale także pogorszeniem widzenia oraz – w skrajnych przypadkach – utratą wzroku. Sprawa jest zatem poważna. Jeśli lubisz przebywać na słońcu, jesteś kierowcą, uprawisz sport albo Twoja praca wymaga od Ciebie częstego przebywania na powietrzu, siłą rzeczy jesteś narażony na nadmierne oddziaływanie promieni słonecznych.

Okulary słoneczne – Skuteczna ochrona oczu

Nie musisz zmieniać sposobu życia, rezygnować ze swoich przyjemności i pasji, aby zadbać o swoje oczy. Możesz w pełni bezpiecznie korzystać z uroków lata i fantastycznego słońca, bezpiecznie wykonywać swój zawód, kiedy… zapewnisz swoim oczom skuteczną ochronę. Okulary przeciwsłoneczne Optom zabezpieczą Twoje oczy przed promieniowaniem, wspomogą ich sprawne funkcjonowanie przez wiele lat, nie mówiąc już o tym, że modele okularów, które u nas znajdziesz, podkreślą Twoją urodę, charakter i niepowtarzalną osobowość. Bez wątpienia – poczujesz się w nich wyjątkowo.

Kiedy już wybierzesz swoją idealną parę okularów, zobaczysz na własne oczy, że komfort Twojego widzenia w słońcu niesłychanie wzrośnie. Przestaniesz mrużyć zmęczone oczy (uwaga na zmarszczki!) oraz obawiać się o ich zdrowie. Zaczniesz czerpać jeszcze większą przyjemność z tego, co najbardziej lubisz robić czyli: chodzenia po górach, jazdy na nartach, kiedy słońce przyjemnie ogrzewa Twoją twarz, zwiedzania najbardziej gorących miast, takich jak Australia, organizowania fantastycznych wycieczek rowerowych z przyjaciółmi! Zaczniesz jeszcze wyraźniej widzieć piękno otaczającej Cię rzeczywistości. Czy może być coś lepszego?

Okulary słoneczne, które leczą

Okulary słoneczne Optom nie tylko chronią Cię przed słońcem. Szkła, które, po gruntownym badaniu wzroku, stworzymy dla Ciebie, będą pełniły funkcję okularów korekcyjnych. Efekt? Doskonałe widzenie i ochrona przeciwsłoneczna w jednej parze! To idealne rozwiązanie nie tylko dla kierowców, ale dla każdego, kto lubi komfort, wygodę i praktyczne rozwiązania.

Soczewki światłoczułe

Inteligentne soczewki światłoczułe, to soczewki, które dostosowują się do warunków zewnętrznych. Jak to wygląda w praktyce? Twoje okulary zmienią barwę, w zależności od miejsca, w którym przebywasz: przyciemnią się, w chwili gdy wyjdziesz z biura i spotkasz się na kawę w kawiarnianym ogródku i rozjaśnią się (niemal natychmiast!) gdy z powrotem znajdziesz się w pomieszczeniu. Ten typ okularów doskonale łączy dwie funkcje i znakomicie sprawdza się w pracy.

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne – Ostre światło – Żaden problem

Słońce jest fantastyczne, jednak pewnie nie raz odczuwałeś duży dyskomfort, kiedy jego promienie odbijały się od śniegu lub mokrego asfaltu. Zapewne automatycznie mrużyłeś oczy i jakość Twojego widzenia drastycznie spadała. To niebezpieczne – zwłaszcza, kiedy jesteśmy na autostradzie i jedziemy z dużą prędkością. Istnieje jednak proste rozwiązanie tego problemu. Tak, może być bezpieczniej. Rozwiązaniem są soczewki polaryzacyjne. Soczewki z filtrem odbijają intensywne światło i tym samym odblaski promieni słonecznych przestają nas razić. To nie tylko komfort widzenia, to także zdrowie naszych oczu, bo chronimy je przed podrażnieniem i zmęczeniem.

Ważne: jedynie okulary kupione w profesjonalnym salonie optycznym są bezpieczne. Pamiętaj, że okulary pochodzące z innych źródeł mogą bardziej uszkodzić Twój wzrok, niż ich brak. Dlaczego? Po pierwsze: najczęściej – mimo zapewnień producenta – nie zapewniają ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Po drugie: ciemne szkła (zazwyczaj są to plastiki) jeszcze bardziej przyciągają promienie słoneczne w efekcie powodują rozszerzenie źrenicy. Nasz układ wzrokowy jest wtedy narażony na jeszcze większe promieniowanie bez należytej ochrony.