Kupno okularów jest poważną inwestycją, która ma służyć Twojemu zdrowiu i komfortowi życia. Przedstawiamy najczęściej popełniane przez konsumentów błędy. Być może pomogą Ci uniknąć nietrafionych decyzji, które pogorszą jakość codziennego funkcjonowania. Koniecznie przeczytaj, zanim kupisz okulary, które nie spełnią Twoich oczekiwań, wywołają dolegliwości lub co gorsza, uszkodzą Twój wzrok.
1. Kupowanie gotowych okularów
Okulary są wyrobem medycznym – pamiętaj o tym! Nawet, jeśli po specjalistycznych badaniach wzroku znasz parametry, którymi powinny się charakteryzować szkła dla Ciebie, kupuj je wyłącznie w salonie optycznym. Kupowanie gotowców to poważny błąd. Niestety gotowe szkła okularowe dostępne w ofercie sklepów czy aptek są produkowane masowo. Oznacza to błędy przy oznaczeniach. Aż nazbyt często posiadają rozbieżności pomiędzy wartościami rzeczywistymi a opisanymi na opakowaniu czy naklejkach. Z kolei szkła w salonie optycznym są każdorazowo dopasowywane do Twojej wady wzroku i indywidualnych parametrów technicznych montażu soczewek okularowych, które są określane i sprawdzane przez specjalistę.
Co więcej, okulary sklepowe lub bazarowe wyprodukowano z kiepskiej jakości materiałów, co również negatywnie wpływa na dokładność podawanych parametrów i komfort widzenia. Moc takich szkieł jest zwyczajnie zbyt słaba lub zbyt mocna.
Bardzo istotną kwestią w okularowej korekcji wzroku jest też dopasowanie ogniskowych soczewek idealnie do rozstawu źrenic. Ta odległość nazywana jest PD (ang. pupilar distanse) i nie należy jej w żadnym wypadku bagatelizować. W gotowych okularach ten parametr jest absolutnie przypadkowy i nijak ma się do Twojego rozstawu źrenic. To zaledwie część powodów, dla których wybór gotowca stanowi najpoważniejszy z błędów okularnika.
2. Kierowanie się wyłącznie marką
To prawda, że niektórzy producenci okularów przez długie lata budowali doskonały wizerunek marki. Interesujące kształty oprawek, innowacyjne rozwiązania, wysoka klasa materiałów – wszystko to sprawia, że za oprawki z logo konkretnej firmy niejeden okularnik jest w stanie zapłacić każde pieniądze. Tymczasem marka nie powinna być priorytetem przy wyborze okularów. Takie błędy zdarzają się niestety bardzo często. Ważniejszą kwestią jest to, do czego – oprócz korekcji wzroku – są Ci one potrzebne. Zapytaj specjalisty w salonie optycznym o modele, które będą najlepszym rozwiązaniem przy Twoim stylu życia – jeśli pracujesz wiele godzin przy komputerze lub uprawiasz sport, koniecznie poproś o poradę. Przedkładanie mody nad użyteczność i indywidualne dopasowanie szybko da o sobie znać. Warto też wybrać taki design, który będzie podkreślał Twoją osobowość oraz atuty urody.
3. Niedopasowanie oprawek okularowych do kształtu twarzy
Jesteś niepowtarzalny/a i jedyny/a w swoim rodzaju. Przy wyborze modelu okularów istotny jest Twój kształt twarzy, nosa, oczu, czoła, szczęki, ich proporcje oraz wzajemne położenie. Niestety nie zawsze oprawki, które obiecująco prezentują się na witrynie lub innej osobie, będą dobrze współgrać z Twoim wyglądem.
Istnieją uniwersalne reguły dopasowania oprawek dla poniższych typów:
-twarz okrągła – oprawki kanciaste
-twarz kwadratowa – oprawki owalne, okrągłe lub kocie
-twarz w kształcie serca – oprawki kwadratowe lub tzw. pilotki
Jedynie twarze owalne prezentują się dobrze w każdym kształcie oprawek. Spośród czynników wizualnych to nie są jedyne kwestie, które należy wziąć pod uwagę. Istnieją też inne błędy, takie jak…
4. Niedopasowanie koloru oprawek do typu urody
Styl życia, marka, kształt twarzy – to dość ważne aspekty wyboru okularów. Ostatnim z najczęściej popełnianych błędów jest niedopasowanie kolorystyczne oprawek do typu urody. Wbrew pozorom, koloryt skóry i odcień włosów źle skomponowany z okularami może sprawić, że niechętnie będziesz je nosić. Dlatego, zanim zainwestujesz w nową parę, przeczytaj nasz artykuł: https://optom-leszczynscy.pl/jak-dobrac-oprawki/
Dobrze dopasowany kolor doda Ci pewności siebie, wzmocni atuty Twojego wyglądu i sprawi, że będziesz się w nich czuć atrakcyjniej. I tak ma być! Obecnie, dzięki bogatej ofercie produktowej i staraniom optyków oraz designerów, status okularów jest dwojaki: jest to zarazem wyrób medyczny i ozdobny element wizerunku. Wierzymy, że dzięki świadomości konsumentów, wymienione wyżej błędy będą zdarzać się coraz rzadziej.
Zapraszamy do Salonów OPTOM Leszczyńscy – nasi specjaliści pomogą dobrać najkorzystniejsze pod każdym względem rozwiązanie!
Jeśli byłeś klientem Salonów OPTOM, będziemy wdzięczni za opinię: https://bit.ly/2KwIp03